Projekt novostavby rodinného domu – Kurov 2018

Projekt novostavby rodinného domu – Kurov 2018

Projekt novostavby rodinného domu – Kurov 2018

Zadanie: Návrh jednopodlažného rodinného domu so 4 spálňami. Stavbu osadzujeme na parcelu vo svahu. Keďže rodinný dom nemal byť podpivničený, úlohou bolo citlivé osadenie stavby do jestvujúceho terénu bez nutnostni náročných terénných úprav.

Návrh: Rodinný dom je navrhovaný ako jednopodlažný nepodpivničený objekt štvorcového pôdorysu s miernym členením obvodových stien.

Vstup do objektu je z juhozápadnej strany cez závetrie a zádverie. Uprostred domu sa nachádza komunikačná chodba, cez ktorú je vstup do denných miestností – obývacej izby s výstupom na terasu a s jedálenským kútom vo východnom rohu, v južnom rohu je kuchyňa. V severnom a západnom rohu pôdorysu sú umiestnené 4 obytné izby – spálne. Zo severozápadnej strany je bočný vstup do domu – cez kotolňu. Vedľa kotolne je umiestnená kúpeľna s WC, ďalšie samostatné WC je pri zádverí hlavného vstupu do domu.

Objekt rodinného domu má strechu tvorenú dvoma samostatnými pultovými strešnými rovinami. Nad severozápadnou časťou je pultová strecha so sklonom 8°, nad juhovýchodnou časťou je nižšie položená strecha so sklonom 10°. Konštrukcia strechy je drevenej krovovej konštrukcie, krytina je z oceľového plechu.